Udział naszych muzyków w XIX Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego In Memoriam

Tczew, sobota 29 sierpnia 2020r. godz. 18.00 - 20.00

KONCERT  TRANSMITOWANY na żywo ON LINE

 

Nasi uczniowie , nauczyciele i absolwenci na pewno nie nudzą się w wakacje! Przez 2 tygodnie wbrew słonecznej pogodzie zachęcającej  do pływania i plażowania pod okiem p. Aldony Śmietańskiej  i wspomagającej p. Krystyny Dettlaff-Czocher uczniowie naszej szkoły intensywnie ćwiczą i uczestniczą we wspólnych próbach przygotowując się do XIX Ogólnopolskiego Festiwalu im. G. Ciechowskiego. Po ubiegłorocznym sukcesie na Festiwalu zespół bez eliminacji został zaproszony do etapu ogólnopolskiego konkursu młodych talentów.

Festiwal odbędzie się 29 sierpnia (sobota) 2020 r. w Tczewie w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Wyszyńskiego 10. Młodzi muzycy wykonają jeden z najbardziej rozpoznawanych utworów Grzegorza Ciechowskiego pt. "Biała Flaga". Opracowania utworu na Konkurs w tym roku podjęła się p. Aldona Śmietańska (w zeszłym roku z sukcesem opracowała utwór "Mamona" p. Krystyna Dettlaff-Czocher ).

Wokalistą jest nasz absolwent - Franciszek Olszewski,

za pianolą zasiądzie absolwent Szkoły Muzycznej w Toruniu - Błażej Franciszkowski,

wiolonczela zabrzmi w rękach Zosi Śmietańskiej,

a partię skrzypiec wykonają:

skrzypce 2: Ania Waszyńska i Michalina Miklis (również nasza absolwentka),

skrzypce 1: Milena Schleser i Julka Morus (nasza absolwentka) z prowadzącą p. Aldoną Śmietańską.

Warunki na próbach są ciężkie  - oprócz upałów wykonawcy muszą przestrzegać reżimu sanitarnego obowiązującego w szkole.

 

Festiwal ma formę ogólnopolskiego  konkursu talentów, a także  promuje twórczość lidera Republiki. W tym roku Organizatorzy zaprosili specjalnych gości: zespół Golden Live oraz Orkiestrę Progress Szymona Morusa.

Z powodu obostrzeń sanitarnych impreza zostanie zorganizowana bez udziału publiczności, ale będzie od godz. 18:00 transmitowana na żywo za pośrednictwem serwisu YouTube http://youtube.com/tvtetka. Materiał będzie pokazywany jako wydarzenie, bez możliwości obejrzenia go na YouTube później. Zapraszamy więc Państwa do śledzenia tego wydarzenia, tym bardziej, że oprócz festiwalowej warstwy muzycznej zostaną zaprezentowane materiały dotyczące życia i twórczości tczewianina Obywatela GC - Grzegorza Ciechowskiego.

I oczywiście zachęcamy to trzymania kciuków za naszych artystów w trakcie Festiwalu!

Powodzenia!!!!

Materiały promocyjne Festiwalu organizatora :

dwa spoty festiwalowe:

https://we.tl/t-sU3JxuWslB

www.festiwalciechowskiego.pl

https://www.facebook.com/festiwalciechowskiego