pomniejsz tekst powiększ tekst zmień kontrast

Z wielką przyjemnością ogłaszamy wszystkim, że w Tczewie uczniowie świetnie grają muzykę słowiańską. 22 listopada 2019 odbyła się kolejna edycja Festiwalu Muzyki Słowiańskiej. Do przesłuchań konkursowych stanęło 75 uczniów z 17 szkół. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów: Kornelia Dunajska (kl.2/6) - uczennica mgr Aliny Dombrowskiej, Oliwier Urban (kl.3/6) - uczeń mgr Alicji Hawryluk, Zofia Białas (kl.III/4) - uczennica mgr Moniki Tamulewicz, Oliwia Niemczuk (kl.5/6) - uczennica mgr Adrianny Wołonkiewicz, Maria Ziemann (kl.5/6) - uczennica mgr Ludmiły Strzałkowskiej, Jędrzej Kłakowski (kl.5/6) - uczeń mgr Alicji Hawryluk, Ida Kiedrowska (kl.6/6) - uczennica mgr Aliny Dombrowskiej, Zuzanna Pionk (kl.6/6) - uczennica mgr Hanny Łąckiej, Anna Łopata (kl.6/6) - uczennica mgr Małgorzaty Byzdry. Wszystkie wykonania były piękne i wymagały bardzo dużo pracy ucznia i nauczyciela. Dlatego serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i nauczycielom przygotowującym dzieci do konkursu.

Jury przyznało naszym uczniom takie oto nagrody:

OLIWIA NIEMCZUK - I MIEJSCE w kategorii soliści w grupie 3, Nagrodę za najlepsze wykonanie utworu polskiego kompozytora (w grupie 3), a także Nagrodę sponsora za najlepsze wykonanie programu przez uczestnika FMS z Tczewa

DUET: ZOFIA BIAŁAS i OLIWIA NIEMCZUK - II MIEJSCE w kategorii duety w grupie 2

MARIA ZIEMANN - WYRÓŻNIENIE w kategorii soliści w grupie 3

JĘDRZEJ KŁAKOWSKI - WYRÓŻNIENIE w kategorii soliści w grupie 3

IDA KIEDROWSKA - WYRÓŻNIENIE w kategorii soliści w grupie 3

ZUZANNA PIONK - WYRÓŻNIENIE w kategorii soliści w grupie 3

ZOFIA BIAŁAS - WYRÓŻNIENIE w kategorii soliści w grupie 2

KORNELIA DUNAJSKA - WYRÓŻNIENIE w kategorii soliści w grupie 1, a także Nagroda dla najmłodszego uczestnika FMS 2019

mgr FILIP GRZELACHOWSKI - dyplom za wyróżniający akompaniament

mgr ADRIANNA WOŁONKIEWICZ - dyplom za wyróżniający akompaniament

Wszystkim nagrodzonym, nauczycielom, pianistom, uczestnikom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!