W dniu 16 października 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbyła się uroczysta IV Gala Edukacyjna. Zostały wręczone stypendia naukowe i artystyczne uczniom oraz akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego i nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin dla nauczycieli za osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej. To wielkie wydarzenie dla całej społeczności Pelplina i okolic.

Dla społeczności Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Tczewie, Filii w Pelplinie radością jest to, iż dwie uczennice również otrzymały stypendia artystyczne. Nasze utalentowane i wyróżniające się w PSM oraz w SP nr 2 w Pelplinie uczennice, to skrzypaczki z klasy mgr Krystyny Dettlaff - Czocher: Agata Mrozińska (kl. 6/6) oraz Weronika Huebner (kl. 5/6).

Obie uczennice reprezentowały obie szkoły podczas wielu koncertów i wydarzeń artystycznych organizowanych w poprzednich latach oraz zdobyły bardzo wysokie wyniki w nauce. Dziewczynki uświetniły swymi występami, wraz z towarzyszącą im przy fortepianie Aliną Dombrowską, to piękne wydarzenie. Jeszcze usłyszeliśmy gościnnie występującego skrzypka Grzegorza "Grega" Piskorskiego, który wykonał na skrzypcach elektronicznych aranżacje znanych utworów muzyki klasycznej i rozrywkowej.