Uwaga pianiści z klas II/4 i 6/6! Specjalnie dla Was we środę, 16 października 2019 r., odbędą się warsztaty czytania a'vista. Poprowadzi je mgr Adrianna Wołonkiewicz z PSM I st. im. J. Garści w Tczewie. Warsztaty przewidziane są w godz. 16.30-17.30. Na warsztaty zapraszamy również uczniów z kl. 6/6 mających fortepian jako przedmiot fortepian dodatkowy. U pianistów mile widziany strój galowy. Spotykają się oni w szkole o godz. 16.00, otrzymają wówczas utwór do samodzielnego przygotowania w 30 minutach, a o godz. 16.30 nastąpi prezentacja utworu przed małą publicznością oraz zaliczenie. Po warsztatach odbędą się zajęcia Kształcenia słuchu dla kl. 6/6. Audycje muzyczne tego dnia są odwołane z powodu pasowania uczniów klasy 1/6 oraz warsztatów czytania a'vista.
Uwaga uczniowie klasy pierwszej! Serdecznie zapraszamy na uroczyste Pasowanie na ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Janiny Garści w Tczewie - Filii w Pelplinie. Ten pierwszy Wasz występ odbędzie się w środę, dnia 16 października 2019 r. o godz. 15.30, w auli szkolnej. Uczniowie starszych klas przygotowali dla Was "upominkowy" koncert. Na uroczystość zapraszamy uczniów klasy pierwszej wraz z rodzicami i gośćmi.

Uwaga drodzy uczniowie!

20190401 konkurs plastyczny moniuszkoSerdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym organizowanym w szkole macierzystej i naszej Filii specjalnie dla Was!

W roku 2019 obchodzimy 200 rocznicę urodzin naszego wielkiego kompozytora pieśni i opery narodowej, 20190401 konkurs plastyczny moniuszko regStanisława Moniuszki. Warto zapoznać się z jego wybranym dziełem i na jego podstawie, używając różnych technik plastycznych, a przede wszystkim wyobraźni, wykonać interesującą pracę. Wszystkie pomysły plastyczne oceni wybrane jury.

Uwaga, zmiana terminu składania prac!

Prace należy składać do sekretariatu do dnia 30 września 2019 r.

Gorąco zachęcamy do udziału i życzymy wspaniałych pomysłów!