W dniu 24 kwietnia 2019 r. (środa) serdecznie zapraszamy do auli szkolnej na specjalny koncert. Wystąpi pianistka, studentka dr Katarzyny Rajs z Akademii Muzycznej mi. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy - Jennifer Schroeder. W jej wykonaniu usłyszymy następujący program:

- Ignacy Jan Paderewski - Nokturn B-dur op. 16 nr 4

- George Gershwin - Preludium 1 i 2

- Cesar Franck - Preludium, fuga i wariacje

- Carl Czerny - Etiuda g - moll op. 740 nr 50

- Robert Schumann - Karnawał wiedeński op. 26 nr 4 - część Intermezzo

Występ pianistki poprzedzi udział klarnecistki Julii Kleiny, uczennicy mgra Tadeusza Negowskiego z kl. IV/4 klarnetu, przy akompaniamencie mgr Małgorzaty Pielak - Januszkiewicz.

Gorąco zapraszamy na ten szczególny koncert!

 

Dla pianistów koncert jest obowiązkowy.

koncert przyjaźni

20190403 PJuż w najbliższą środę, 3 kwietnia 2019 r. o godzinie 16.30 serdecznie zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie na niezwykły koncert. Jak co roku o tej porze spotkają się na scenie uczniowie trzech zaprzyjaźnionych szkół muzycznych I stopnia z: Tczewa, Pelplina (Filia) i Starogardu Gdańskiego. Wystąpią uczniowie przygotowujący się do różnych konkursów muzycznych. Ten koncert przyciąga wielu słuchaczy i tym razem liczymy na Państwa obecność. Usłyszymy utwory skomponowane od baroku aż do XX wieku.

Gorąco zapraszamy!

Uwaga drodzy uczniowie!

20190401 konkurs plastyczny moniuszkoSerdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym organizowanym w szkole macierzystej i naszej Filii specjalnie dla Was!

W roku 2019 obchodzimy 200 rocznicę urodzin naszego wielkiego kompozytora pieśni i opery narodowej, 20190401 konkurs plastyczny moniuszko regStanisława Moniuszki. Warto zapoznać się z jego wybranym dziełem i na jego podstawie, używając różnych technik plastycznych, a przede wszystkim wyobraźni, wykonać interesującą pracę. Wszystkie pomysły plastyczne oceni wybrane jury. Prace należy składać do sekretariatu do dnia 31 marca 2019 r.

Gorąco zachęcamy do udziału i życzymy wspaniałych pomysłów!

W dniu 30 stycznia 2019 r. serdecznie zapraszamy na godzinę 16.00 do Miejskiego Ośrodka Kultury, w którym odbędzie się popis półroczny w wykonaniu uczniów naszej Filii. Koncert będzie połączony ze sprawozdaniem z działalności Filii w I semestrze 2018/2019, który przedstawi kierownik Filii, mgr Krystyna Dettlaff - Czocher. Uczniom zostaną rozdane niespodzianki, natomiast rodzice będą mogli spotkać się z nauczycielami w ramach wywiadówki semestralnej.

Na koncert wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy.

Koncert kolęd plakat

W dniu 25 stycznia 2019 r. serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Diecezjalnego, w którym o godzinie 17.00 odbędzie się koncert kolęd. W tej pięknej scenerii będziemy mogli usłyszeć tradycyjne pieśni Bożonarodzeniowe w wykonaniu solistów oraz zespołów złożonych z uczniów naszej szkoły. Koncert poprowadzi Małgorzata Pielak - Januszkiewicz.

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp wolny.