Drodzy Rodzice, drodzy Kandydaci do szkoły muzycznej CZEKAMY NA WAS!! Mimo trwającej pandemii i zakazów, bez wychodzenia z domów możecie złożyć podanie do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Tczewie. Wystarczy wypełnić arkusz na komputerze i przesłać go do nas drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub wydrukować i wrzucić do skrzynki na listy znajdującej się na drzwiach budynku szkoły muzycznej lub złożyć w sekretariacie szkoły. Do złożenia podania wystarczy wypełnić 1 stronę - resztę uzupełnicie Państwo w dogodnym terminie. Na podania czekamy do 15 czerwca.

Badanie predyspozycji kandydatów do szkoły muzycznej odbędą się 23 i 24 czerwca. Po 15 czerwca skontaktujemy się telefonicznie z rodzicami kandydatów w celu ustalenia konkretnej godziny badania. Prosimy o podanie na arkuszu zgłoszeniowym aktualnego numeru telefonu Rodzica kandydata do szkoły muzycznej. Przesłuchania kandydatów będą się odbywały z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Jak przygotować się do badania predyspozycji do szkoły muzycznej? Jak wygląda takie badanie?

1. Prosimy przygotować piosenkę (piosenka z przedszkola lub "Wlazł kotek na płotek" lub "Sto lat").

2. Będziemy prosić o wyklaskanie rytmu.

3. Poprosimy o powtórzenie głosem granego lub śpiewanego dźwięku.

4. Sprawdzimy predyspozycje słuchowe, prosząc o stwierdzenie czy słychać jeden czy kilka dźwięków granych na fortepianie.

5. Sprawdzimy wyobraźnię muzyczną, prosząc o dokończenie krótkiej melodii.

6. Sprawdzimy predyspozycje manualne do gry na instrumencie.

Gwarantujemy przyjazną atmosferę i bezpieczne warunki.

Zachęcamy do polubienia naszego profilu na facebook. Tam znajdziecie Państwo codzienne "miniKONCERTY" w wykonaniu naszych uczniów. W trakcie pandemii szkoła muzyczna kształci on-line. Efekty prezentujemy na facebook. Zachęcamy do polubienia profilu oraz składania podań.

PODANIE O PRZYJĘCIE DO SZKOŁY (pdf)

PODANIE O PRZYJĘCIE DO SZKOŁY (doc)

 

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu, który został stworzony z myślą o tegorocznych kandydatach do szkoły muzycznej:

https://youtu.be/9SmPCJc266A

 

Szczegółowe zasady rekrutacji znajdują się w zakładce REKRUTACJA.