Szanowni Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice

Centrum Edukacji Artystycznej uprzejmie informuje, że na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej pod adresem https://www.gov.pl/web/edukacja dostępne są materiały do nauczania online. Znajdziemy tam szereg materiałów edukacyjnych, na które składają się polecane przez ministerstwo ds. edukacji platformy, strony internetowe, a także serwisy wspierające zdalne nauczanie na każdym etapie edukacyjnym.

Centrum Edukacji Artystycznej zwraca się do Państwa z prośbą, aby zachęcać i mobilizować uczniów do pracy zdalnej. Naszym wspólnym celem jest wspomóc uczniów w ich codziennej pracy, aby skutki zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych były dla nich jak najmniej odczuwalne.

Zachęcamy również Nauczycieli szkół artystycznych do korzystania z portali internetowych dotyczących edukacji muzycznej.

W szczególności polecamy:

https://cea-art.pl/harmonia/

https://cea-art.pl/zostan-moniuszka/

https://cea-art.pl/orkiestrownik-na-twoim-telefonie-www-or…/

http://www.muzykotekaszkolna.pl/

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, jeszcze raz przypominamy, że w dniach 16 – 25 marca szkoła jest nieczynna. Nie oznacza to jednak, że jest to okres feryjny. Apelujemy o niewychodzenie z domu i wykorzystanie czasu na utrwalanie wiedzy.

Uczniu,

*pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu;

*unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

*przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;

*odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje;

*przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Wykorzystajcie ten czas mądrze.
Poświęćcie więcej czasu na ćwiczenia.

Wszystkim życzymy dużo zdrowia i apelujemy, by nie zmarnować tego czasu.