Minął termin składania podań do szkoły??? 

NIC STRACONEGO!!! 

Przecież nowy rok szkolny zaczyna się dopiero we wrześniu.

Jeśli ktoś zrezygnuje z aplikacji do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Janiny Garści w Tczewie, to to miejsce może zająć Państwa dziecko (wiek: 6 - 16 lat).

Jeśli dzieci kochają muzykę i chcą sprawdzić swoje możliwości, zapraszamy do zgłaszania się osobiście lub telefonicznie do PSM w Tczewie pod nr telefonu 58-531-23-51.

Może dla Państwa dziecka przygoda z muzyką rozpocznie się już we wrześniu ?!

 

Rekrutacja2019 01

Rekrutacja2019 02

 

Zaczynamy WIELKIE DŹWIĘKOBRANIE W MUZYCZNEJ! Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 roku życia do rozpoczęcia wielkiej przygody z instrumentami. W naszej szkole uczniowie uczą się gry na insrumencie, gry zespołowej, zdobywają wiedzę muzyczną, a także zawiązują przyjaźnie na wiele lat. Nauka przebiega w miłej, twórczej atmosferze. Dzięki występom scenicznym uczniowie zdobywają umiejętności autoprezencji, a także uczą się jak okiełznać tremę.

W PSM I st. w Tczewie uczymy gry na: fortepianie, skrzypcach, wiolonczeli, gitarze, trąbce, klarnecie, akordeonie, saksofonie, flecie poprzecznym. Oprócz zajęć z gry na instrumencie uczniowie mają także inne lekcje tj.: rytmika, kształcenie słuchu, chór, zespół, audycje muzyczne.

Zapraszamy przedszkola do uczestniczenia w Koncercie dla przedszkolaków, który odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godzinie 10:00 i 11:00 w CKiS w Tczewie. Prosimy o telefoniczne lub mailowe zgłaszanie grup - ilość miejsc ograniczona.

13 maja 2019 r. zapraszamy rodziców i dzieci na DZIEŃ OTWARTY. Od godziny 15:30 do 18:30 można przyjść i zwiedzić szkołę, zobaczyć jak wyglądają lekcje gry na instrumentach, a także porozmawiać z nauczycielami. Na godzinę 17:00 zaplanowany jest półgodzinny KONCERT z pokazem instrumentów.

Drodzy Rodzice, może wkrótce to Wasze dzieci będą koncertować w Tczewie i nie tylko...

Podanie o przyjęcie do szkoły można pobrać w sekretariacie szkoły lub tu: PODANIE

TERMINARZ LEKCJI PRZYGOTOWAWCZYCH DLA KANDYDATÓW DO PSM

INFORMACJE NA TEMAT REKRUTACJI

OŚWIADCZENIE KOMISJI REKRUTACYJNEJ

 

WAŻNE DATY:

15.04.2019 - Koncert dla grup przedszkolnych w CKiS  - godziny 10:00 i 11:00

13.05.2019 - DZIEŃ OTWARTY

27-28.05.2019 - Lekcje przygotowawcze dla kandydatów do PSM

31.05.2019 - Ostateczny termin składania podań

3-4.06.2019 - Przesłuchania kandydatów

 

 

  • Kryteria przyjęć zgodne są z informacjami zawartymi w kwestionariuszu zgłoszeniowym. Komisja rekrutacyjna ocenia:

- poczucie rytmu,

- słuchu muzycznego,

- pamięć muzyczną,

- poczucie harmonii,

- przydatność fizyczną kandydata do konkretnego instrumentu.

  • Uczniowie przyjmowani są z listy zakwalifikowanych przez Komisję zgodnie z ilością miejsc w organizacji roku szkolnego na konkretny instrument w wyznaczonym dziale: dziecięcym (6-letnim) lub młodzieżowym (4-letnim) zaczynając od najwyższej punktacji. Kandydaci bez lekcji przygotowawczych powinni przygotować piosenkę i zaśpiewać ją przed Komisją. Rodzice kandydata posiadającego opinię Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o dysfunkcjach, proszeni są o poinformowanie Komisji Rekrutacyjnej, w celu prawidłowego doboru instrumentu.

Przewodniczący komisji