Drodzy Rodzice, drodzy Kandydaci do szkoły muzycznej CZEKAMY NA WAS!! Mimo trwającej pandemii i zakazów, bez wychodzenia z domów możecie złożyć podanie do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Tczewie. Wystarczy wypełnić arkusz na komputerze i przesłać go do nas drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub wydrukować i wrzucić do skrzynki na listy znajdującej się na drzwiach budynku szkoły muzycznej lub złożyć w sekretariacie szkoły. Do złożenia podania wystarczy wypełnić 1 stronę - resztę uzupełnicie Państwo w dogodnym terminie. Na podania czekamy do 15 czerwca.

Badanie predyspozycji kandydatów do szkoły muzycznej odbędą się 23 i 24 czerwca. Po 15 czerwca skontaktujemy się telefonicznie z rodzicami kandydatów w celu ustalenia konkretnej godziny badania. Prosimy o podanie na arkuszu zgłoszeniowym aktualnego numeru telefonu Rodzica kandydata do szkoły muzycznej. Przesłuchania kandydatów będą się odbywały z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Jak przygotować się do badania predyspozycji do szkoły muzycznej? Jak wygląda takie badanie?

1. Prosimy przygotować piosenkę (piosenka z przedszkola lub "Wlazł kotek na płotek" lub "Sto lat").

2. Będziemy prosić o wyklaskanie rytmu.

3. Poprosimy o powtórzenie głosem granego lub śpiewanego dźwięku.

4. Sprawdzimy predyspozycje słuchowe, prosząc o stwierdzenie czy słychać jeden czy kilka dźwięków granych na fortepianie.

5. Sprawdzimy wyobraźnię muzyczną, prosząc o dokończenie krótkiej melodii.

6. Sprawdzimy predyspozycje manualne do gry na instrumencie.

Gwarantujemy przyjazną atmosferę i bezpieczne warunki.

Zachęcamy do polubienia naszego profilu na facebook. Tam znajdziecie Państwo codzienne "miniKONCERTY" w wykonaniu naszych uczniów. W trakcie pandemii szkoła muzyczna kształci on-line. Efekty prezentujemy na facebook. Zachęcamy do polubienia profilu oraz składania podań.

PODANIE O PRZYJĘCIE DO SZKOŁY (pdf)

PODANIE O PRZYJĘCIE DO SZKOŁY (doc)

 

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu, który został stworzony z myślą o tegorocznych kandydatach do szkoły muzycznej:

https://youtu.be/9SmPCJc266A

 

ZASADY REKRUTACJI:

 1. Szkoła prowadzi nabór na dwa cykle nauczania: 6-letni i 4-letni.
 2. Warunkiem ubiegania się kandydata o przyjęcie na 6-letni cykl nauczania jest ukończenie w danym roku kalendarzowym co najmniej 7 lat albo 6 lat w przypadku, o którym mowa w art. 36 ust. 1 i 2 ustawy Prawo Oświatowe, oraz nie przekroczenie 10. roku życia.

Art.36 wyżej wymienionej ustawy brzmi:

 1. Na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej może także rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat.
 2. Dyrektor szkoły podstawowej przyjmuje dziecko, o którym mowa w ust. 1, jeżeli dziecko:
  1. korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej, albo
  2. posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydaną przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną albo niepubliczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną założoną zgodnie z art. 168 oraz zatrudniającą pracowników posiadających kwalifikacje określone dla pracowników publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych.
 1. Warunkiem ubiegania się kandydata o przyjęcie na 4-letni cykl nauczania jest ukończenie przez niego 8 lat oraz nie przekroczenie 16. roku życia.
 2. Kandydaci samodzielnie dokonują wyboru instrumentu, na którym pragną podjąć naukę w danym cyklu kształcenia, korzystając z możliwości wcześniejszej konsultacji z właściwymi nauczycielami lub z porady Komisji rekrutacyjnej.
 3. W przypadku, gdy kandydat samodzielnie nie podejmie decyzji o wyborze instrumentu, jego wybór następuje na podstawie sugestii Komisji rekrutacyjnej przedstawionej w oparciu o wynik badania przydatności oraz uwzględniającej predyspozycje kandydata do gry na określonym instrumencie.
 4. Kandydaci do nauki w cyklu 6-letnim i 4-letnim mogą ubiegać się o przyjęcie do następujących klas instrumentalnych: fortepian, akordeon, skrzypce, wiolonczela, gitara, flet, klarnet, saksofon, trąbka.

 

 

 

Zaczynamy WIELKIE DŹWIĘKOBRANIE W MUZYCZNEJ! Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 roku życia do rozpoczęcia wielkiej przygody z instrumentami. W naszej szkole uczniowie uczą się gry na instrumencie, gry zespołowej, zdobywają wiedzę muzyczną, a także zawiązują przyjaźnie na wiele lat. Nauka przebiega w miłej, twórczej atmosferze. Dzięki występom scenicznym uczniowie zdobywają umiejętności autoprezencji, a także uczą się jak okiełznać tremę.

W PSM I st. w Tczewie uczymy gry na: fortepianie, skrzypcach, wiolonczeli, gitarze, trąbce, klarnecie, akordeonie, saksofonie, flecie poprzecznym. Oprócz zajęć z gry na instrumencie uczniowie mają także inne lekcje tj.: rytmika, kształcenie słuchu, chór, zespół, audycje muzyczne.

Zapraszamy przedszkola do uczestniczenia w Koncertach dla przedszkolaków, które odbędzie się 20 i 23 kwietnia 2020 r. o godzinie 9:30 i 10:30 w auli szkoły muzycznej w Tczewie. Natomiast uczniów klas 1-3 zapraszamy na Koncerty dla uczniów, które odbędą się w te same dni, czyli 20 i 23 kwietnia 2020 r. o godzinie 12:00 w szkole muzycznej. Prosimy o telefoniczne lub mailowe zgłaszanie grup - ilość miejsc ograniczona.

04 maja 2020 r. zapraszamy rodziców i dzieci na DZIEŃ OTWARTY. Od godziny 15:00 do 18:30 można przyjść i zwiedzić szkołę, zobaczyć jak wyglądają lekcje gry na instrumentach, a także porozmawiać z nauczycielami. Na godzinę 17:45 zaplanowany jest półgodzinny KONCERT z pokazem instrumentów.

Drodzy Rodzice, może wkrótce to Wasze dzieci będą koncertować w Tczewie i nie tylko...

Podanie o przyjęcie do szkoły można pobrać w sekretariacie szkoły lub tu: PODANIE O PRZYJĘCIE DO SZKOŁY (pdf)

PODANIE O PRZYJĘCIE DO SZKOŁY (doc)

OŚWIADCZENIE KOMISJI REKRUTACYJNEJ

 

WAŻNE DATY:

20 i 23 kwietnia 2020 - Koncerty dla przedszkolaków i uczniów

04 maja 2020 - DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY MUZYCZNEJ

11 - 14 maja 2020 - Lekcje przygotowawcze dla kandydatów do szkoły muzycznej

18 i 19 maja 2020 - Badanie predyspozycji kandydatów do szkoły muzycznej

 

 

 • Kryteria przyjęć zgodne są z informacjami zawartymi w kwestionariuszu zgłoszeniowym. Komisja rekrutacyjna ocenia:

- poczucie rytmu,

- słuchu muzycznego,

- pamięć muzyczną,

- poczucie harmonii,

- przydatność fizyczną kandydata do konkretnego instrumentu.

 • Uczniowie przyjmowani są z listy zakwalifikowanych przez Komisję zgodnie z ilością miejsc w organizacji roku szkolnego na konkretny instrument w wyznaczonym dziale: dziecięcym (6-letnim) lub młodzieżowym (4-letnim) zaczynając od najwyższej punktacji. Kandydaci bez lekcji przygotowawczych powinni przygotować piosenkę i zaśpiewać ją przed Komisją. Rodzice kandydata posiadającego opinię Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o dysfunkcjach, proszeni są o poinformowanie Komisji Rekrutacyjnej, w celu prawidłowego doboru instrumentu.

Przewodniczący komisji