pomniejsz tekst powiększ tekst zmień kontrast

W dniu 7 maja 2021 r. ogłoszono wyniki XII Kaszubskich Prezentacji Skrzypcowych w Kościerzynie. W grypie I - dla klasy I i II - dwie nasze skrzypaczki zajęły najwyższe miejsca:

Laura Trzcińska z kl. 2/6 otrzymała I nagrodę

Michalina Kuchanna z kl. 1/6 zajęła II miejsce.

Obie uczennice przygotowała mgr Krystyna Dettlaff - Czocher. Przy fortepianie towarzyszyła im mgr Małgorzata Pielak - Januszkiewicz.

Od uczestników konkursu wymagano przesłania filmiku z nagranymi utworami: jednym solo i drugim z akompaniamentem fortepianu. W jury zasiadły dwie wybitne panie profesor: kompozytorka i zarazem skrzypaczka z Katowic - Ewa Iwan oraz skrzypaczka z Akademii Muzycznej w Gdańsku - Małgorzata Skorupa.

Nauczycielka dziewczynek, Krystyna Czocher, jest dumna z zaangażowania uczennic w trudnym czasie pandemii i lekcji zdalnych. Spotkania z akompaniatorką, pianistką Małgorzatą Pielak - Januszkiewicz, były ograniczone. Udało się!

Piękne zakończenie tego roku szkolnego w naszej Filii. GRATULUJEMY!

 

W dniu 26 października 2019 r. w auli naszej Fili odbyły się warsztaty czytania i gry a'vista, poprowadzone przez mgr Adriannę Wołonkiewicz, nauczyciela fortepianu z PSM I st. im. J. Garści w Tczewie. Na zajęciach panowała miła atmosfera. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie w przyszłym roku szkolnym.

 

W dniu 3 grudnia 2018 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Gdańska na wspaniły koncert: Antonio Vivaldi "4 Pory roku" - "Zima. Święta u Vivaldiego" Koncert odbył się w Filharmonii Bałtyckiej. Zabrzmiał cały koncert "Zima", czyli zostały zaprezentowane słuchaczom trzy częsci tego cyklicznego utworu. Dzieci były uczone budowy, emocji oraz gestów wspomagających słuchania utworów i rozumienia ich budowy formalnej.

Bardzo nam się podobał koncert oraz pomysł na przedstawienie utworu przy pomocy multimediów, a także pacynki osoby "Vivaldiego" oraz jego asystentki Anny...

 

 

 W dniu 16 października 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbyła się uroczysta IV Gala Edukacyjna. Zostały wręczone stypendia naukowe i artystyczne uczniom oraz akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego i nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin dla nauczycieli za osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej. To wielkie wydarzenie dla całej społeczności Pelplina i okolic.

Dla społeczności Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Tczewie, Filii w Pelplinie radością jest to, iż dwie uczennice również otrzymały stypendia artystyczne. Nasze utalentowane i wyróżniające się w PSM oraz w SP nr 2 w Pelplinie uczennice, to skrzypaczki z klasy mgr Krystyny Dettlaff - Czocher: Agata Mrozińska (kl. 6/6) oraz Weronika Huebner (kl. 5/6).

Obie uczennice reprezentowały obie szkoły podczas wielu koncertów i wydarzeń artystycznych organizowanych w poprzednich latach oraz zdobyły bardzo wysokie wyniki w nauce. Dziewczynki uświetniły swymi występami, wraz z towarzyszącą im przy fortepianie Aliną Dombrowską, to piękne wydarzenie. Jeszcze usłyszeliśmy gościnnie występującego skrzypka Grzegorza "Grega" Piskorskiego, który wykonał na skrzypcach elektronicznych aranżacje znanych utworów muzyki klasycznej i rozrywkowej.