pomniejsz tekst powiększ tekst zmień kontrast

Serdecznie zapraszamy 11 maja 2022 r. na godz. 16.30 do Miejskiego Ośrodka Kultury na X jubileuszowy Koncert przyjaźni. Usłyszymy uczniów z trzech ośrodków muzycznych: Państwowej Szkoły Muzycznej I st.  im. J. Garści w Tczewie, Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. J. Garści w Tczewie - Filii w Pelplinie oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. W. Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim. Wstęp wolny.

 

 

 

     

 

 

 

Zapraszamy do zakładki: FILIA W PELPLINIE-REKRUTACJA, tam znajdą Państwo wszelkie informacje,

wniosek o przyjęcie do szkoły oraz odpowiedzi na pytania dotyczące przesłuchań do szkoły muzycznej. Zapraszamy!

 

Rok 2022 jest bardzo ważny dla naszej Szkoły, ponieważ obchodzimy w nim 50-lecie istnienia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Janiny Garści w Tczewie, Filia w Pelplinie. Wszystkie działania artystyczne, które będą się odbywać od 01.02.2022 do 31.10 2022, wpisują się w obchody jubileuszu. Zaczynamy wielkim koncertem, który odbędzie się już w najbliższą sobotę 12.02.2022 r. w MOK w Pelplinie o godz. 16.00. Wystąpią absolwenci i ich przyjaciele. 

Gorąco zapraszamy na koncert!

 

 PIERWSZY KONCERT JUBILEUSZOWY "PELPLIŃSKIEJ MUZYCZNEJ"

Wielkie świętowanie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Janiny Garści w Tczewie, w Filii w Pelplinie rozpoczną absolwenci, którzy zorganizowali koncert. Serdecznie zapraszamy do MOK w Pelplinie już 12.02.2022 r. na godz. 16.00, by razem z nami posłuchać, powspominać i przeżyć na nowo spotkanie z absolwentami naszej szkoły oraz z ich przyjaciółmi.

 

W tym trudnym czasie nauki w dobie pandemii, wychodzimy naprzeciw uczniom i rodzicom poprzez możliwość posłuchania wykładów pani psycholog dr Anny Antoniny Nogaj.
W dniu 1 grudnia 2021 r. (środa) o godz. 19.00 zapraszamy RODZICÓW do uczestnictwa na platformie ZOOM w szkoleniu on-line skierowanym specjalnie do rodziców uczniów PSM I st. w Tczewie i Filii  Pelplinie. Tematem będzie "Jak wspierać rozwój i edukację muzyczną dziecka" 👩👨👩‍🎓👨‍🎓
Niebawem zostanie podany link do tego spotkania.
Zachęcamy gorąco do licznego państwa uczestnictwa. Już w poprzednich latach mieliśmy w naszej szkole możliwość spotkania się z panią dr Anną Nogaj i to spotkanie zaowocowało lepszym zrozumieniem specyfiki uczenia się w szkole muzycznej dzieci oraz pomogło dzieciom zrozumieć, w jaki sposób uczyć się efektywnie i lepiej radzić sobie z tremą. Było to spotkanie, które wspomogło zarówno dzieci, jak i rodziców.
 
Uczniowie klas: IV/4 oraz 5/6 na lekcjach audycji muzycznych posłuchają nagrania p. dr Anny Nogaj nt.: "Skuteczne uczenie się i zapamiętywanie muzyki"🎶 . Termin odsłuchania nagrania (z powodów pandemii nie odbędzie się także bezpośrednie spotkanie z uczniami) podamy w późniejszym terminie.
ZACHĘCAMY😀 ZAPRASZAMY😀 WSPIERAMY
 
Uwaga rodzice -  LINK DO SZKOLENIA został przesłany na elektroniczny dziennik.