pomniejsz tekst powiększ tekst zmień kontrast

   

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Janiny Garści w Tczewie z ogromną radością informuje, że tegoroczna edycja Festiwalu Muzyki Słowiańskiej 2021 odbędzie się 18 listopada 2021r.

Jak co roku zapraszamy solistów z akompaniatorami, jak również duety. Uczniowie występują w przypadku solistów w trzech kategoriach wiekowych, a w przypadku duetów - w dwóch. Obowiązują dwie miniatury lub utwory dowolne, kontrastujące pod względem charakteru lub tempa (jeden utwór obowiązkowo kompozytora słowiańskiego). Wyklucza się formę koncertu, sonatiny lub sonaty/suity jako całości cyklu.

Na zgłoszenia czekamy do 5 listopada 2021 r. Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie.

Zapraszamy !!!

 

OGŁOSZENIE WYNIKÓW odbędzie się wyłącznie on-line 18 listopada 2021 o godzinie 18:30 na szkolnym profilu na Facebook

Nagrody zostaną wysłane pocztą do szkół laureatów

 

REGULAMIN, KARTA ZGŁOSZENIOWA, RODO

 

PRÓBY AKUSTYCZNE

 

HARMONOGRAM

 

WYNIKI - PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY

 

FOTORELACJA

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejna edycja Festiwalu Muzyki Słowiańskiej odbędzie się 22 listopada 2019 r. (piątek) w PSM w Tczewie. W tym roku Festiwal wyłoni laureatów w kategorii solista oraz duet. Wśród solistów mamy 3 grupy, a w duetach dwie. Na zgłoszenia czekamy do 25 października 2019 r. Więcej szczegółowych informacji, regulamin oraz kartę zgłoszeniową znajdziecie Państwo klikając w link https://nc.cloudgardens.eu/index.php/s/Do83EqFGoiqG7H2

 

 LISTA UCZESTNIKÓW

 

WYNIKI 

 

 

 

Festiwal Muzyki Słowiańskiej po raz pierwszy został zainicjowany w naszej szkole w 1989r.
Pomysłodawczynią nazwy jest Hanna Matusiewicz - wieloletnia znakomita nauczycielka rytmiki, którą z ogromną sympatią wspominają absolwenci szkoły. Festiwal pomyślany został jako miejsce na popisy dla uczniów szkół muzycznych regionu północnego, choć zdarzały się również występy uczniów z innych zakątków kraju. Miał on i dzisiejszego dnia ma za zadanie: promocję utalentowanych uczniów z naszego środowiska, mądre  współzawodnictwo, a to wszystko na bazie muzyki krajów uznawanych za słowiańskie, z podkreśleniem pięknej muzyki polskiej.

Po kilkuletniej przerwie Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Janiny Garści w Tczewie wznawia Festiwal Muzyki Słowiańskiej. Już dziś zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz pobrania karty zgłoszeniowej. Festiwal odbędzie się 22 listopada 2018 roku o godzinie 8.30 w PSM I st. w Tczewie.

 

REGULAMIN i Karta zgłoszeniowa

Harmonogram prób akustycznych

Program przesłuchań festiwalowych

WYNIKI